E-mail:    


O firmie


Czym się zajmuje ERBI ?

Zajmujemy się aktywnym wsparciem biznesowym polskich i zachodnich przedsiębiorstw na rynkach wschodnich. Naszym głównym zadaniem jest pomoc wszystkim firmom i biznesmenom, zainteresowanym w nawiązaniu współpracy gospodarczej z partnerami, dystrybutorami, klientami i sieciami handlowymi w Rosji, na Ukrainie Białorusi i w Kazachstanie, wejściu na te rynki, stworzeniu własnych struktur (spółek handlowych, przedstawicielstw, filii, przedsiębiorstw produkcyjnych) oraz sieci dystrybucyjnych.

Dbamy o to, aby nasi klienci wchodzili na ogromne wschodnie rynki najkrótszą i bezpieczną drogą, z bezcennym bagażem — wiedzą, doświadczeniem i konkretnym planem.

Dysponujemy szerokimi możliwościami dzięki współpracy z szeregiem profesjonalnych firm i organizacji w Polsce, Rosji i na Białorusi. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w pełnym i kompleksowym wprowadzeniu firm na rynki wschodnie, poczynając od rejestracji spółek lub przedstawicielstw, rekrutacji i szkoleniu personelu, wynajmu pomieszczeń (biurowych, magazynowych, hal produkcyjnych), organizacji kompleksowej logistyki eksportowo-importowej (w tym, transportu, odpraw celnych, dostaw do sieci handlowych) do stworzenia całkowitej struktury handlowej (w tym regionalnych sieci sprzedaży), czyli uruchomieniu pełnowartościowej działalności komercyjnej.

Potrafimy też zorganizować dystrybucję towarów naszych klientów poprzez regionalne i międzynarodowe sieci handlowe (na przykład Auchan, OBI, Castorama, Leroy Merlin, Ikea, Metro, X5, Magnit, Dixi, Lenta itd.)

Co oferuje ERBI swoim klientom?

Oferujemy pełny zakres usług, związanych z wejściem na rynki wychodnie, utrzymaniem i rozwojem swoich pozycji na tych rynkach oraz skutecznym kontrolowaniem uruchomionego tam biznesu.

Mamy specjalne oferty dla firm, które dopiero planują wejść do Rosji i/lub krajów WNP, dla przedsiębiorstw, które już mają tam klientów oraz dla tych, którzy posiadają własne oddziały lub filie i są zainteresowani w dalszym rozwoju (naprawieniu, doskonaleniu, rozszerzeniu) tego biznesu.

Dostarczamy naszym klientom wiarygodną i aktualną informacje o możliwościach i metodach prowadzenia biznesu w Rosji i krajach WNP, tradycjach, przepisach, systemach podatkowych, celnych, finansowych, sytuacji gospodarczej itd.

Pomagamy znaleźć partnerów i klientów, zorganizować eksport i import produkcji, zbudować skuteczny system dystrybucji i logistyki dostaw, przeprowadzić certyfikację i wiele innych działań niezbędnych przy organizacji i prowadzeniu biznesu.

Prowadzimy też indywidualne badania wybranych segmentów rynku rosyjskiego pod kątem możliwości i ryzyka realizacji konkretnych przedsięwzięć. Pełny zakres naszych usług jest na stronie "USŁUGI"

Dlaczego biznes w Rosji warto rozpoczynać właśnie teraz ?

Przede wszystkim Rosja – to ogromny, chłonny rynek, wyjątkowo trudny ale ciągle nie nasycony. Dla wielu firm zachodnich, zwłaszcza teraz, jest to strefa dużego ryzyka inwestycyjnego, co z kolei stwarza niepowtarzalną okazję dla firm z Polski.

Zastąpienie importu produkcją lokalną w ciągu najbliższych kilku lat w Rosji jest technicznie niemożliwe (brak odpowiedniej ilości fabryk, technologii, długie cykle produkcyjne itd.). Dlatego jedyną drogą dla zastąpienia wycofywanych drogich towarów jest zakup u nowych dostawców. W najlepszej sytuacji są producenci niedrogich lub nowoczesnych towarów z Unii Europejskiej, głównie z Polski (z powodu niekorzystnej dla rosyjskich importerów relacji dolara do euro tradycyjnie niedrogie towary z Chin przestają być cenowo atrakcyjne).

Wejście do Rosji obecnie jest stosunkowo łatwe i tanie. Dlatego warto to zrobić teraz, bo taka sytuacja nie potrwa długo. Po pewnym czasie rynki przystosują się do wysokich cen i ustabilizują się a importerzy znajdą nowych dostawców. Wcześniej czy później zostaną też zniesione sankcji gospodarcze i wtedy zacznie się ostra walka o ten rynek. Wtedy szanse na wytrwanie i kontynuację interesów w Rosji będą tylko u tych firm, które już ugruntowały sobie stabilną pozycję na tym rynku. Największą wartością w tej sytuacji będzie posiadanie własnej struktury handlowej oraz bezpośrednie kontrakty z sieciami dystrybucyjnymi w Rosji. Firmy dysponujące taka strukturą będą mogły dyktować swoje warunku handlowe producentom i importerom.

Najbliższe kilka lat – to najlepszy okres dla rozpoczęcia aktywnych działań w Rosji, w tym,  otwarcie oddziałów i założenie własnych struktur handlowych i dystrybucyjnych.